Montag, Juni 25, 2018

Suchen

Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Z Betonu

Wyniki Badań Naukowych Zbiorników Z Betonu

odległość od szambaWyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że firmy produkują najtrwalsze oraz najlepiej zabezpieczone zbiornika z betonu w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili szambo betonowe tradycyjne, dół gnilny z betonu na przydomową oczyszczalnie ścieków oraz szamba na deszczówkę.

Przebadano wszystkie 24 z zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym spośród nich nie zaobserwowano nieszczelności szamba betonowego. Badania prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione na bazie oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV odsłona).

Rezultat badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili też wyraźnie wzorową jakość zbiornika w środku, bez streszczenie oraz pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków wśród zbiornikiem oraz rurą doprowadzającą odpady płynne z pozornie - z gospodarstwa domowego.

Oczywiście zbiornika betonowe sprzedawane poprzez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach a ryzyko ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy szamba betonowego. Powyższe podejście nie dają gwarancji szczelności dobór szamba (Recommended Reading) nadal.

Badacze sugerują resztkami sił ścisły zestaw według regułami sztuki budowlanej, i regularnie oczyszczanie zbiornika.

Powinno się stale zapewnić dostosowany zrównoważony serwisu dla naszej montażu kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując wszystko prawidłowo, jest dozwolone oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na odpady poprzez naokoło 20-30 lat. Tak jest to możliwe poniżej warunkiem prawidłowej budowy zbiornika". Właśnie zależy to także od gruntu na jakim zbiornik jest posadowiony i ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.

Weitere Nachrichten

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Unsere Partner

GIZ 

CIM

EMA 

 PIPA

Medien